jednokolorowcy

jednokolorowcy - grupa konkurencyjna do multikierunkowców, powstała aby zaprotestować przeciw multikierunkowości. podstawową, uważaną za doskonałą, formą wykorzystywaną przez jednokolorowców jest jednokolorowy prostokąt o wymiarach zgodnych z zasadą złotego podziału.

najsławniejszym dziełem okazał się czarny prostokąt jednego z mniej aktywnych członków grupy, zresztą głośno skrytykowany za odchylenie suprematystyczne.

jednakże po jakimś czasie w grupie powstał podział na minimalistów (dopuszczających ograniczenia inne niż tylko w sprawie koloru) i jednokolorowców klasycznych, odrzucających poszukiwania i produkujących całe serie różowych prostokątów.

dla multikierunkowców powstanie tej grupy było z jednej strony powodem do śmiechu i wymyślania niewybrednych żartów, z drugiej zaś strony okazało się dowodem na ugruntowanie grupy Ani, Pędzla, Kubisty i Apsenta w scenerii (przynajmniej lokalnego) życia artystycznego. Apsent nawet zorganizował mały happening, gdzie na białe płótno rzucał światło o różnych barwach, w sposób skrajnie poważny udzielając informacji na temat częstotliwości fal, wtrącając też skojarzenia temat kolorów i ich symboliki.

1 komentarz:

  1. nawet usunięcie "czarnego prostokąta" z galerii wiele nie zmieniło! to się nazywa metafizyka.

    OdpowiedzUsuń