explosion art

Pewnego spokojnego, wręcz nudnego dnia, Ania natknęła się na grupę malarzy-happenerów, uprawiających "explosion art". artyści ci posługiwali się explodującymi sprayami, czasami wykorzystując także szablony czy specjalnie dobierając kolory. czasami, kiedy swoje działania twórcze podejmowali pośród ludzi, ich dzieła sztuki były niesione w świat, a osoby, na których ubraniach powstawały poszczególne malunki, opowiadały swoim znajomym o okolicznościach ich powstania, jak też dzieliły się swoimi odczuciami na temat tego wydarzenia.

przywódca grupy znał zainteresowania malarskie Ani, wiedział też o jej przynależności do grupy działającej w Domu Kultury. chcąc zachęcić Anię do wejścia w przestrzeń miejską, przekazał jej kilka zestawów wybuchających farb, które Ania wykorzystała przy malowaniu swojego pokoju. znaczy przypadkowo tak wyszło, ale całkiem ładnie.

dodajmy, że kierunek "explosion art" związany był także z malowaniem scen batalistycznych oraz z pielęgnowaniem wybuchowości poszczególnych artystów. należy także dostrzegać tu znaczenie Wielkiego Wybuchu, wykorzystywanego jako temat wielu prac malarskich.

1 komentarz:

  1. a tutaj ilustracje:
    http://kapitankamikaze.blogspot.com/2009/11/uliczny-ekspresjonizm-abstrakcyjny.html

    w ogóle chyba mi ten post nie wyszedł jakoś, pewnie trzeba było bardziej dopracowac o tym eksplozjonizmie.

    OdpowiedzUsuń